A pajzsmirigy betegségek gyakoriak, főleg a nők körében. A szakértők szerint a 35 év feletti nőknél 30 százalékkal több valószínűséggel fordul elő pajzsmirigy rendellenesség, mint férfiaknál.
Pajzsmirigy és betegségei
A pajzsmirigy egy pillangó vagy H alakú belső elválasztású mirigy a gége alatt, a légcső két oldalán helyezkedik el. Hormonja a tiroxin jódtartalmú szerves vegyület, amely fehérjéhez kötve kering a vérben. Mennyiségét az agyfüggelék serkentő (tireotrop) hormonja szabályozza. A normális anyagcserét a tiroxin szabályozza. Koncentrációjának csökkenése anyagcsere lassulást, növekedése anyagcsere gyorsulást okoz.
Pajzsmirigy túlműködésének leggyakoribb oka a pajzsmirigy megnagyobbodása (strúma) vagy a pajzsmirigyben helyet foglaló hormont elválasztó göb.
Jódhiányos strúma kialakulhat átmenetileg serdülőkorban vagy terhesség ideje alatt.
Következménye lehet fokozott alapanyagcsere,szapora pulzus, jó étvágy mellett fogyás, verejtékezés, remegés.
Pajzsmirigy alulműködését legtöbbször jód hiány okozza, de kialakulhat pajzsmirigy műtét következményeként, szövődményeként is. Ugyanakkor hormon tartalmú gyógyszerek is okozhatják. A panaszok sokszor lappangva, jelennek meg, csak véletlenszerűen szokott kiderülni. A panaszok csak egy része jelentkezik, így gyakran az orvosok is nehezen ismerik fel. Néhány betegségre utaló tűnet. Csökken az érintettek teljesítőképessége, gyenge szellemi képesség, erős fogszuvasodás, szürkehályog, érzészavarok,izomgörcs,végtagok és izomfájdalom, törékeny és hulló szőrzet ill. száraz bőr.
Pajzsmirigybetegségek gyógyítása
A pajzsmirigy betegségek kezelése több féle lehet. Gyógyíthatjuk szelénnel, bizonyítottan javítja a pajzsmirigyfunkciókat és csökkenti a pajzsmirigy-antitestek számát, valamint jód pótlásával, hormonpótló gyógyszerekkel és gyógyszerek nélkül, természetes praktikákkal.
Az alábbi gyakorlatokkal megszűntethetjük a problémákat, a pajzsmirigy meggyógyul.
Az alábbi híres tibeti gyakorlatokkal a vér áramlása megemelkedik a mirigyek felé, így a problémák megszűnnek, a pajzsmirigy meggyógyul. Bárki, bármikor alkalmazhatja, mellékhatások nélkül.
·Dörzsöld meg a tenyered, hogy felmelegedjen, majd óvatosan helyezd a pajzsmirigyre és hagyd ott 10 másodpercig.
·Háromszor egymás után nyelj egyet, vagy igyál három korty vizet.
·Lassan lélegezz. Kilégzéskor hajlítsd előre a fejed, az állad nyomd a mellkasod felé és tartsd ott pár másodpercig, amíg nem veszel újból levegőt. Belégzésnél emeld fel a fejed és egy kicsit döntsd meg hátra. Hátrahajtott helyzetben is tartasd meg a pózt pár másodpercig,majd kezd elölről.
·Amíg az állad a mellkasodon van fordítsd el balra és jobbra a fejed úgy, hogy az állad ne mozduljon el a mellkasodról. Ezzel hatékony masszázst gyakorlunk a pajzsmirigyre.
·Ismételd meg az 1., 2., 3. és 4. pontot tízszer. Naponta többször is elvégezheted a teljes feladatsort.
Gyakorlatok Forrása: tudasfaja.com
|