Kezünk érintésével érzelmeket, érzéseket fejezünk ki . Jó érzés ha valaki akit szeretünk átölel, megsimogat, mert érintése megnyugtat. Ez a megnyugtató érzés a lelki hatáson kívül azzal is magyarázható, hogy kezünkön nagyon sok az érző idegvégződés, amelyek az ingereket az agyhoz továbbítják. A kézből gyógyító energia szabadul fel, amit már az ősi japán gyógyításban is alkalmaztak.
Mi is ez a gyógymód és miként hasznosíthatjuk gyógyulásunk érdekében.
Az emberiség fennállása óta ismeretes az energiavonalak gyógyító hatása. Az újszülöttek először az ujjukat veszik a szájukba. Ezzel az elalvást, és az emésztést segítik. A felnőtteknél is előfordul, ha nagyon elgondolkozik, bekapja az ujját. Fejfájásnál ösztönösen homlokunkra tesszük a kezünket. Ezek mind olyan pontok, amelyekkel csillapítjuk a fájdalmat, nyugodtnak, kiegyensúlyozottnak érezzük magunkat. Ezt az ősi öngyógyító módszert 100 évvel ezelőtt Jiro Murai japán mester fedezte fel újra és kezdte mélyrehatóbban tanulmányozni valamint alkalmazni. Tanításai szerint amennyiben megtaláljuk és feloldjuk az energia blokkokat, szervezetünk képes meggyógyítani önmagát. Ennek az ősi módszernek elsősorban fájdalomcsillapító hatása van, de ellazítja a testet, szabályozza az alvást, serkenti a vérkeringést,növeli a koncentrálóképességet, erősíti és egészségesebbé teszi az immunrendszert. A kéz rendszeres masszírozása kedvezően hat egészségi állapotunkra, mivel az egyes testrészeknek és szerveknek itt vannak a reflexzónái. Panasz esetén ezeket a zónákat masszírozzuk körkörösen, először gyengéd, majd erősebb nyomással 2 percig.
Ezt a technikát mindenki képes elsajátítani, hisz velünk született ösztönről van szó. Bármikor végezhetjük séta, fürdőzés, olvasás, tévézés, stb. közben. Nincs kórhoz kötve, nyugodtan masszírozhatjuk a csecsemők kezét, egész testét, a középkorúaknál növeli a munkateljesítő képességet, az idősebbeknél kellemes közérzetet biztosít.
Masszírozás előtt és közben próbáljunk meg minél jobban ellazulni, és koncentrálni a megoldandó problémákra. Közben lélegezzünk lassan és mélyen.
Mikor milyen reflexzónák masszírozása ajánlott.
Vérnyomást szabályozó zónák a kézháton találhatók, a középcsontok közötti árkokban. Lágy fogással kezdjük a masszázst. A hüvelykujj legyen a tenyér oldalán, a mutatóujjal pedig lágyan simogassuk a középcsontok közötti árkokat az ujjközök irányába (a csuklótól az ujjak felé haladva), mind a két kézen, 15-30-szor. A gyógy-masszázst naponta többször is végezhetjük, magas illetve alacsony vérnyomás esetén is.
A fej reflexzónái.
Fej reflexzónái az ujjak hegyén található. Az agyvelő zónái a hüvelykujjunk ujjbegyén helyezkedik el. Ezeknek a zónáknak rendszeres masszírozása javítja a fej vérellátását.
A hüvelykujj masszírozásával a depressziót, nyugtalanságot, gyomorfájdalmat és viszkető bőrproblémákat lehet kezelni, segít a koncentrálóképesség fejlesztésében, enyhítésében.
Az ujjak körkörös masszírozása kellemes, lazító, és pezsdítő hatású.
Mutatóujj masszírozásával ízületi, izom és fogfájást lehet megszüntetni, és javítani az emésztést. Ide tartoznak a vesék és húgyhólyag zónái is.
Középsőujj masszírozása segít megoldani a keringési problémákat, elmulasztja a szembetegségeket,enyhíti a menstruációs panaszok tűnetit,migrént,fejfájást.
Gyűrűsujjhoz tartozik a tüdő és vastagbél. Azok alkalmazzák, akik gyakran zavartak, állandó szorongást éreznek, sokszor cseng a fülük, légzési nehézségek gyötrik. Ezen a ponton szüntethető meg az asztma és a bőr színének elváltozása is.
Kisujjal a vérnyomásproblémákat, szívbetegségeket, torok váll és mellkas fájdalmakat lehet kezelni.
|